sobota, 4 stycznia 2014

Postanowienia Noworoczne! Sportowa Sobota #1

Hej Dziewczyny!

Na początek pragniemy złożyć Wam wszystkiego najlepszego z okazji 2014 r.!

Początek nowego roku jest to dla wielu z nas czas, w którym obieramy sobie nowe cele na nadchodzący rok. Najczęściej postanawiamy o siebie bardziej zadbać, zmienić swój tryb życia na lepsze, dlatego najczęściej wybieramy się np. na siłownię/klub fitness. Tak właśnie było też z nami :)
Każda z nas ma nieco inny cel, jednak możemy dążyć razem do ich realizacji. Jest to bardzo korzystna dla nas sytuacja, gdyż motywujemy się wzajemnie i gdy któraś z nas ma chwilę słabości, bądź po prostu "lenia", to druga jest wsparciem i przemawia do rozsądku.

Tak się składa, że poza włosomaniactwem, fitness to moja pasja, dlatego mam dla Was kilka rad ;)


Jak zacząć ćwiczyć, by osiągać wymarzone efekty bez uszczerbku na zdrowiu?

1) Upewnij się, że nie ma żadnych medycznych przeciwwskazań, byś mogła uprawiać wybrany przez siebie sport

2) Zadbaj o odpowiedni strój do ćwiczeń! Na początek nie muszą to być drogie, markowe ubrania. Chodzi tu o Twoje zdrowie (wszelkiego rodzaju kontuzje) i wygodę.

3) Jeśli masz znajomego, który już się tym zajmuje - zwróć się do niego o radę: jak zacząć, na co powinnaś zwrócić uwagę. Jeśli nie masz nikogo takiego, a wybierasz się na siłownię - tam zawsze jest trener, który Cię  z przyjemnością wprowadzi i poinstruuje.

4) Obierz sobie cel, do którego dążysz: zapisz sobie wymiary, znajdź zdjęcie, na którym znajduje się osoba z Twoją wymarzoną sylwetką - tak jest zdecydowanie łatwiej, uwierzcie - sprawdzałam ;)

5) W Internecie jest coraz więcej stron z programami treningowymi i ćwiczeniami na wybrane partie ciała. Wybierz sobie jakiś i postępuj zgodnie z nim.

6) Czasem konieczne jest włączenie również specjalnie dostosowanej do Ciebie diety, ale zależy ona od celu, jaki chcemy osiągnąć. Jednak uwierzcie mi, ze na początek wystarczą same treningi, by uzyskać imponujące efekty. Oczywiście, staraj się unikać fast foodów, słodyczy czy innych niezdrowych przekąsek ;)

7) Od początku dokumentuj swoje postępy - rób zdjęcia, zapisuj w 1 miejscu swoje wymiary do późniejszego porównania. Nie rób tego codziennie, bo to bez sensu! 1 raz na 2 tygodnie w zupełności wystarczy. Jest to świetny sposób, by w chwilach słabości zobaczyć, jak dużo osiągnęłaś i znów odzyskać motywację do dalszej pracy i dążenia do obranego przez siebie celu.

8) Bądź konsekwentna i z podniesioną głową osiągaj swój cel :)

A na dziś mam dla Was zestaw ćwiczeń na brzuch


Najlepiej wybierz sobie 4 ćwiczenia i rób codziennie np. w 3-4 seriach po 20 powtórzeń. (Jeśli na początek okaże się to dla Ciebie zbyt wielkim wyzwaniem, zmniejsz liczbę powtórzeń do 15 lub 10) ;) Co tydzień zwiększaj serie o 5 powtórzeń. Po 3 tygodniach wybierz 4 inne i postępuj analogicznie, tak jak poprzednio. 
Moim ulubionym ćwiczeniem jest ćwiczenia nr 6 tzw. deska! Świetnie rzeźbi brzuch! (na początek najlepiej utrzymaj się w tej pozycji 30 sek po 2-3 serie, potem zwiększaj co tydzień o 10 sek). Efekt murowany! Ja obecnie doszłam do serii trwającej 2 min i naprawdę jestem zadowolona!

Pewnie niejedna z nas dąży do uzyskania takich efektów, prawda? 

Jakie są Wasze postanowienia noworoczne i jak Wam idzie ich realizacja? :)Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Szukaj na tym blogu